14.03.2018

Widoczny równa się bezpieczny

Policjanci z kłobuckiego zespołu ds. profilaktyki społecznej i nieletnich odwiedzili dzieci z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Ostrowach nad Okszą. Na spotkaniu najmłodsi przypomnieli sobie podstawowe zasady bezpieczeństw w ruchu drogowym oraz dowiedzieli się, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Podczas wizyty mundurowych, uczniowie i przedszkolaki otrzymali kamizelki odblaskowe ufundowane przez Urząd Gminy w Miedźnie.
Policjanci z Wydziału Prewencji KPP w Kłobucku, zajmujący się profilaktyką społeczną oraz sprawami nieletnich ostatnio odwiedzili dzieci z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Ostrowach nad Okszą. W trakcie wizyty mundurowi przypominali najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Stróże prawa zwracali szczególną uwagę na zachowanie szczególnej uwagi podczas przechodzenia przez ulice, zarówno na przejściu dla pieszych jak i poza nim. Ponadto każdy dowiedział się dlaczego WIDOCZNY=BEZPIECZNY i jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Podczas wizyty w szkole, policjanci wspólnie z nauczycielami przekazali wszystkim dzieciom kamizelki odblaskowe ufundowane przez Urząd Gminy w Miedźnie.

Tradycyjnie najwięcej emocji wśród najmłodszych wzbudziła policyjna maskotka – Sznupek, który chętnie bawił się z dziećmi. Na koniec wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia z policyjnym „pieskiem”.

  • kg
  • zdj. KPP Kłobuck
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły