Wielka zbiórka elektroodpadów

23.04.2022

Wielka zbiórka elektroodpadów

Do trzeciego czerwca najmłodsi częstochowianie mają czas, aby zgromadzić, jak najwięcej elektrośmieci. Uczniowie tych placówek, w których będzie ich najwięcej, mogą liczyć na nagrody.

Konkurs organizuje częstochowska firma Stala Group. Skierowana do szkół podstawowych akcja ma na celu zebranie jak największej ilości odpadów elektrycznych i elektronicznych. Zbiórka obejmuje baterie, duże i małe urządzenia RTV i AGD (telewizory, monitory, pralki, lodówki, zmywarki etc.), tablety oraz telefony.

Na udział w konkursie można zdecydować się w dowolnym momencie, choć… im szybciej, tym zapewne więcej uzbieranego „elektrożelastwa”, a więc i większa szansa na załapanie się do najlepszej trójki szkół, które – jak zapewnia organizator – będą mogły liczyć na finansowe nagrody. Zgłoszenia trzeba wysłać na adres mejlowy konkurs@stalagroup.pl

W trakcie trwania konkursu na dzieci czeka też prezentacja przystępnego filmu o tym, jak z elektroodpadami postępować, aby nie szkodzić wodzie, powietrzu i wszystkiemu, co „zielone”.

Zakończenie zbiórki przewidziane jest na 3 czerwca, a ogłoszenie wyników – na 6 czerwca.

  • kg
Najnowsze artykuły