16.04.2018

Wielki dzień dla Blachowni

Rozpoczęły się prace związane z rekultywacją zbiornika Blachownia. W weekend po raz pierwszy zwodowano refuler, który odmula i oczyszcza dno zalewu.

– Wydarzenia z sobotniego przedpołudnia na stałe zapiszą się w naszą historię. Przez najbliższe miesiące będziemy mogli obserwować prace związane z rekultywacją zbiornika Blachownia. Już niedługo w pełni będziemy mogli korzystać z uroków naszego zalewu, który stanie się atrakcją dla mieszkańców i turystów oraz odzyska równowagę biologiczną – cieszy się Sylwia Szymańska, burmistrz Blachowni. Refuler nie tylko oczyści dno zbiornika, ale również go pogłębi.

Przypominamy, że Rekultywacja Śródmiejskiego zbiornika Blachownia wraz z zagospodarowaniem otoczenia to projekt, którego wartość przekracza 14 mln złotych, a kwota dofinansowania z Unii Europejskiej wynosi 85% całości zadania.

  • kg
  • zdj. UM Blachownia
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły