31.01.2018

Wkrótce ruszy rewitalizacja Prażynki

Na finiszu jest już postępowanie przetargowe na wykonanie kompleksowych prac rewitalizacyjnych „Prażynki” w Blachowni. Obiekt ma stać się wizytówką miasta…

Słynna „Prażynka” znajduje się przy ulicy Sienkiewicza 15. W szpecącym budynku mieści się jeszcze kilka innych firm oraz fotograf. Wkrótce jego oblicze ma zostać całkowicie odmienione. Najkorzystniejszą dotychczas ofertę dotyczącą rewitalizacji złożyła firma BUATERM Jędrzejewski, Bugajczyk, Nowaczek spółka cywilna. Koszt prac wyceniła na kwotę 2,715,810,33 zł brutto. Planowany termin zakończenia robót określono na listopad 2018 roku. 95 % kosztów wykonania prac rewitalizacyjnych, w części przeznaczonej do użytku publicznego, zostanie pokrytych ze środków UE. Przy tej okazji przypominamy, że niebawem planowane jest rozpoczęcie przetargu na modernizację budynku przy ul. Sienkiewicza 16.

  • kg
  • zdj. UM Blachownia
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły