Włamali się do szkoły

01.08.2018

Włamali się do szkoły

Dwaj nastolatkowie z Kłomnic najwyraźniej już stęsknili się za szkołą. 16-latek i jego o 3 lata młodszy kolega postanowili włamać się do placówki. Wyjęli szybę w drzwiach wejściowych, weszli do środka i chcieli najprawdopodobniej dostać się do gabinetu dyrektora, jednak spłoszeni przez alarm, uciekli. Chłopcy zostali już przesłuchani. Ich sprawą zajmie się sąd rodzinny.

Kilka dni temu oficer dyżurny z komisariatu w Kłomnicach otrzymał zgłoszenie włamania do jednej ze szkół na terenie gminy. Jak ustalili policjanci, ktoś wyciągnął szybę w drzwiach wejściowych do budynku, a następnie próbował staranować drzwi do gabinetu dyrektora. Zamierzenia te najprawdopodobniej pokrzyżował dźwięk alarmu. Uciekając, sprawcy zabrali ze sobą wypchniętą wcześniej szybę.

Śledczy natychmiast podjęli działania, które jeszcze tego samego dnia doprowadziły ich do podejrzanych. Okazało się, że są nimi 13-latek i 16-latek. Jak ustalili mundurowi, obaj chłopcy uczęszczali kiedyś do tej placówki. Nastolatkowie zostali zatrzymani i przesłuchani jako sprawcy czynów karalnych przez kryminalnych z Kłomnic. Zebrany w sprawie materiał dowodowy zostanie przekazany do sądu rodzinnego, który podejmie dalsze decyzje w tej sprawie.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły