06.04.2018

Włókniarz rozpoczyna walkę o ligowe punkty. W niedzielę ściga się w Grudziądzu

forBET Włókniarz Częstochowa wyjazdowym meczem w Grudziądzu, który odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 8 kwietnia, zainauguruje rozgrywki PGE Ekstraligi.

Częstochowian czeka na początku sezonu trudne zadanie. W Grudziądzu tor jest specyficzny, z reguły bardzo twardy. Włókniarz przekonał się o tym w ubiegłym roku, gdy przegrał tam różnicą 20 punktów (35:55). W częstochowskiej drużynie tylko Leon Madsen był w stanie skutecznie walczyć z rywalami. Kompletnie zawiódł wówczas Matej Zagar, który w trzech startach zdobył zaledwie dwa punkty.

– To ciężki przeciwnik jak na początek sezonu – uważa Michał Świącik, prezes forBET Włókniarza. – W sporcie wszystko jest jednak możliwe. Rokować nie będę, bo nie ma co bawić się w proroctwa. Rywala trzeba szanować. Mam nadzieję, że chłopcy podejdą do meczu w pełni skupieni, ale też na luzie. Liczę na to, że każdy z naszych zawodników zrobi swoją robotę.

W barwach “lwów” pod numerem jeden pojedzie kapitan drużyny Leon Madsen. Duńczyk będzie tworzył parę z Tobiaszem Musielakiem. W drugim duecie Adrian Miedziński pojedzie z Fredrikiem Lindgren. Młodzieżowców wspierać będzie Matej Zagar. Na pozycji drugiego juniora w składzie forBET Włókniarza znalazł się jednak Adrian Woźniak, mimo że w sparingach jeździł Bartosz Świącik.

Mecz rozpocznie się o godz. 16.30 i będzie transmitowany przez stacje nSport+.

Zgłoszone zestawienia

forBET Włókniarz Częstochowa
1. Leon Madsen
2. Tobiasz Musielak
3. Adrian Miedziński
4. Fredrik Lindgren
5. Matej Zagar
6. Michał Gruchalski
7. Adrian Woźniak

MRGARDEN GKM Grudziądz
9. Antonio Lindbaeck
10. Kai Huckenbeck
11. Krzysztof Buczkowski
12. Przemysław Pawlicki
13. Artiom Łaguta
14. Dawid Wawrzyniak
15. Kamil Wieczorek

  • KR
  • zdj. Tomasz Kudala
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły