19.03.2018

Wójt nagrodzony

Kapituła Nagród i Wyróżnień przy Katolickim Stowarzyszeniu Sportowym Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie, na wniosek środowisk sportowych, przyznała Wójtowi Krzysztofowi Ujmie ogólnopolskie wyróżnienie za wychowanie dzieci i młodzieży poprzez sport i rekreację, oparte na zasadach fair play.

Uroczyste wręczenie wyróżnienia nastąpi 9 czerwca, o godz. 9.30, w auli im. Ojca Augustyna Kordeckiego na Jasnej Górze. Wówczas to, w jasnogórskim sanktuarium odbywać się będzie spotkanie z wybitnymi sportowcami Polski, Mistrzami Olimpijskimi, Mistrzami Świata i Europy podczas 28.Ogólnopolskiej Pielgrzymki Sportowców do Matki Boskiej Częstochowskiej.

Krzysztof Ujma, od chwili objęcia stanowiska Wójta gminy Poczesna dba nie tylko o gospodarczy rozwój gminy, ale także – a może nawet, przede wszystkim – o młode pokolenia, o to aby młodych ludzi uczyli najlepsi.

Z inicjatywy Krzysztofa Ujmy, co roku działa Liga Szkół, organizowane są zawody sportowe w najróżniejszych dziedzinach. Została wybudowana hala sportowa. Sukcesywnie dofinansowywane są Kluby Sportowe. Powstają nowe boiska, siłownie zewnętrzne, a żeby upowszechniać turystykę rowerową, powołany został Gminny Oficer Rowerowy. Na terenie gminy organizowane są też zawody z Nordic Walking. Od kilku lat w ramach Dni Gminy Poczesna – również z inicjatywy Krzysztofa Ujmy – odbywają się zawody samorządowców i dziennikarzy w badmintonie, a w tym roku – wraz z Częstochową – gmina Poczesna będzie organizować Mistrzostwa Europy w Speedrowerze.

Krzysztof Ujma dwukrotnie też odbierał w Warszawie tytuł: „Pasjonat Sportowej Polski”.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły