Wolontariusze-ratownicy zrobią zakupy

17.03.2020

Wolontariusze-ratownicy zrobią zakupy

– W związku z rozszerzaniem kwarantanny i wprowadzeniem stanu epidemiologicznego, chcemy zaoferować pomoc i wsparcie osobom starszym, schorowanym, niepełnosprawnym, które nie są w stanie samodzielnie zaopatrzyć się w produkty spożywcze i higieniczne, a także leki. Nasi wolontariusze-ratownicy za darmo przyjadą i zrobią zakupy wraz z dowozem. Ponadto chcemy podkreślić potrzebę wsparcia naszych ratowników medycznych w Częstochowie – informuje zarząd częstochowskiego stowarzyszenia “RESCUE TEAM”.

Stowarzyszenie Sztab Ratownictwa i Łączności w Częstochowie RESCUE TEAM jest znane większości z nas – jego członkowie dbają o nasze bezpieczeństwo podczas wielu imprez. Teraz młodzi wolontariusze-ratownicy ponownie chcą nieść pomoc.

Jeśli znasz osoby:

– które mają problem z wykupieniem leków,

– nie mogą sami kupić podstawowych artykułów spożywczych i podstawowych do codziennej higieny,

–  są niepełnosprawne i samotne,

skontaktuj się z przedstawicielami stowarzyszenia (tel. 794 484 999, sztab@sztabratownictwa.pl).

Dodatkowo członkowie stowarzyszenia zbierają środki do dezynfekcji karetek dla naszych częstochowskich zespołów ratownictwa medycznego. – To oni codziennie otrzymują zgłoszenia i realizują wizyty z podejrzeniami koronawirusa. Każdy taki wyjazd wymaga przez ratowników medycznych odpowiedniego zabezpieczenia. W chwili obecnej zaczyna brakować środków do dezynfekcji karetek – informują. – Każda karetka po przewiezieniu takiego pacjenta wymaga solidnej dezynfekcji z wykorzystaniem odpowiednich preparatów, np. na bazie alkoholu. To ci ludzie – RATOWNICY MEDYCZNI – nie jacyś SANITARIUSZE – codziennie jeżdżą nie tylko do podejrzeń SARS-COV19, ale i również innych zachorowań narażając siebie i swoje rodziny na różne bakterie i wirusy. To ci ludzie codziennie przez 12h czas siedzą w karetce i nie mają nawet czasu na ciepły posiłek – podkreślają.

  • Katarzyna Gwara
Najnowsze artykuły