Wpadł pod odjeżdżający pociąg

04.12.2018

Wpadł pod odjeżdżający pociąg

Dramatyczne wydarzenie na stacji kolejowej w Sierakowie Śląskim. 55-letni mieszkaniec Bytomia podczas próby wejścia do odjeżdżającego pociągu relacji Wrocław – Lubliniec, wpadł pomiędzy skrajnię peronu a ostatni wagon.

Szczęśliwie zdarzenie zostało zauważone przez obsługę pociągu, która niezwłocznie powiadomiła służby. Na miejsce skierowani zostali pełniący służbę funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu oraz Dzielnicowy Sierakowa Śląskiego oraz strażacy OSP Sieraków Śląski, JRG Lubliniec i Zespół Pogotowia Ratunkowego.

Lublinieccy policjanci po przybyciu i zabezpieczeniu miejsca zdarzenia poddali mężczyznę badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że miał ponad 2 promile.

Poszkodowany został odwieziony do szpitala przez karetkę pogotowia. Lublinieccy policjanci prowadzą dalsze ustalenia i czynności w tej sprawie.

  • Katarzyna Gwara
  • zdj. KPP Lubliniec
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły