Wsiadł za kierownicę pomimo zakazu. Na dodatek przekroczył prędkość

12.01.2022

Wsiadł za kierownicę pomimo zakazu. Na dodatek przekroczył prędkość

Mundurowi z kłobuckiej drogówki zatrzymali 35-letniego kierowcę hondy, który w terenie zabudowanym poruszał się o 32km/h za szybko. Okazało się, że nie było to jego jedyne przewinienie. Mężczyzna miał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i nie powinien w ogóle siadać za kierownicę. Nieodpowiedzialny kierowca wkrótce stanie przed sądem.

W miniony piątek 7 stycznia, w godzinach wieczorowo – nocnych, policjanci z kłobuckiej drogówki kontrolowali prędkość na ul. Śląskiej we Wręczycy Wielkiej. Około godziny 20.15 mundurowi zauważyli światła pojazdu, który zdecydowanie za szybko poruszał się w terenie zabudowanym. Laserowy miernik wskazał, że pojazd jechał z prędkością 82 km/h, a więc o 32 km/h za szybko. W trakcie kontroli drogowej okazało się, że osobową hondą kierował 35-letni mieszkaniec gminy Krzepice. Co więcej, na jaw wyszło, że miał on aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i nie powinien w ogóle siadać za kierownicę.

35-latek nie został ukarany mandatem karnym, natomiast jego sprawa trafi do częstochowskiego sądu, gdzie będzie musiał odpowiadać zarówno za przestępstwo niestosowania się do orzeczonych środków karnych, jak i za wykroczenie przekroczenia dozwolonej prędkości. Po przeprowadzeniu postępowań przez kryminalnych z komisariatu we Wręczycy Wielkiej oraz mundurowych z Zespołu ds. Wykroczeń o dalszym losie nieodpowiedzialnego kierowcy zadecyduje prokurator i sąd.

  • kg
Najnowsze artykuły