Wspólnie dla Częstochowy numerem 1 – komitet zebrał 19 tys. podpisów

21.09.2018

Wspólnie dla Częstochowy numerem 1 – komitet zebrał 19 tys. podpisów

Komitet Wspólnie dla Częstochowy zebrał najwięcej, bo aż 19 tysięcy głosów poparcia pod listami na kandydatów do Rady Miasta Częstochowy. Listy kandydatów zostały zarejestrowane we wszystkich okręgach wyborczych.

– Nasz komitet jest komitetem wyborców, a więc samych częstochowian, nic więc dziwnego, że tak duża grupa mieszkańców poparła naszą inicjatywę – mówi Stanisław Gruszka, pełnomocnik wyborczy komitetu. – Jest to tym bardziej zrozumiałe, że nasi kandydaci to przedstawiciele różnych środowisk, reprezentujący wiele grup społecznych, podobnie jak sami częstochowianie. Są wśród nas artyści, przedsiębiorcy, lekarze, pracownicy naukowi, sportowcy, radni miejscy, działacze społeczni, seniorzy, matki, ojcowie, aktywni, młodzi ludzie. Częstochowianie poczuli, że mogą mieć w Radzie Miasta Częstochowy swoją realną reprezentację, która nie będzie odzwierciedlać interesów partyjnych, ale zadba o to, co najważniejsze – interes miasta i ludzi, którzy w nim żyją.

KWW Wspólnie dla Częstochowy zarejestrował pełną listę kandydatów w każdym okręgu, co oznacza, że o mandat w Radzie Miasta ubiegać się będzie jego 38 przedstawicieli.

– To co chcemy zrobić wspólnie dla Częstochowy, to program stworzony dla częstochowian, przez osoby, które się w Częstochowie urodziły, wychowały lub mieszkają tu od lat i od lat wsłuchują się w głos swoich sąsiadów, współpracowników, współmieszkańców – dodaje Stanisław Gruszka. – Różnorodność kandydatów i środowisk, z których pochodzą, daje gwarancję, że nasz komitet zrealizuje bezpośrednie oczekiwania częstochowian, a nie tylko wybranych środowisk lub osób popierających dane ugrupowanie polityczne. Celem w samorządzie nie może być spór polityczny i udowodnienie, kto ma rację. Dla nas celem jest Częstochowa – ponad podziałami, wspólna i dla wszystkich, którzy w niej mieszkają.

Komitet oparł swój program na trzech kluczowych wartościach. Pracowały nad nimi osoby, które tworzą komitet, i jak podkreślają, każdy dał swój wkład w to, by zabezpieczyć różnorodne potrzeby częstochowian i równocześnie zadbać o rozwój ich więzi.

Wspólnie dla małej ojczyzny – to wartość odwołująca się do rozwoju lokalnego, dobrze pojmowanego patriotyzmu. Wśród kandydatów są osoby z wielopokoleniowymi tradycjami działalności społecznej na rzecz miasta, historycy z wykształcenia i pasji, działacze ruchów patriotycznych dbających o pamięć historyczną i głos przodków, ludzie kultury znający bogatą tradycję i dokonania częstochowian, ale także młodzi, którzy widzą ogromną potrzebę identyfikowania się młodego pokolenia ze społecznością lokalną.

Wspólnie dla społeczności – ma podkreślać potrzebę dbania o wszystkie grupy, włączanie lokalnej społeczności we współtworzenie inicjatyw w poszczególnych dzielnicach. Także działania na rzecz rozwoju miejsc pracy i lokalnych przedsiębiorstw. Przedstawiciele komitetu oparli się na doświadczeniach kandydatów wynikających z ich różnorodności. Wśród reprezentantów Wspólnie dla Częstochowy, są m.in. działacze społeczni, przedstawiciele rad dzielnic, osoby współpracujące z przedsiębiorcami, zajmujące się rynkiem pracy, oświatą – reprezentanci najróżniejszych środowisk i grup wiekowych i zawodowych.

Wspólnie dla bezpieczeństwa – to podążanie za zmieniającym się światem i nowoczesnymi technologiami dla zapewnienia spokoju i bezpieczeństwa na drogach, w dzielnicach oraz między innymi wśród dzieci i młodzieży. O te potrzeby mieszkańców mają dbać przedstawiciele KWW Wspólnie dla Częstochowy pracujący na co dzień między innymi jako policjanci, osoby od lat prowadzące w mieście działania przeciwdziałające przemocy i uzależnieniom, czy pracujące z dziećmi i młodzieżą.

 

źródło: Wspólnie dla Częstochowy

  • pn
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły