Wspólnie dla Częstochowy

07.09.2018

Wspólnie dla Częstochowy

– Pochodzimy z różnych środowisk, mamy różne poglądy polityczne, jesteśmy w różnym wieku. Co nas łączy? To, że wspólnie chcemy działać dla dobra Częstochowy – mówią przedstawiciele nowego komitetu „Wspólnie dla Częstochowy”. W piątek w samo południe zaprezentowali dziennikarzom swój program wyborczy.

Jak zapewniają przedstawiciele KWW Wspólnie dla Częstochowy, przyświeca im idea współpracy i dialogu. Nie da się rozwijać Częstochowy bez porozumienia i otwartości. Dlatego chcą współdziałać ze wszystkimi środowiskami, które mają dobre pomysły na rozwój miasta, niezależnie od ich miejsca na scenie politycznej. – W moim otoczeniu nie było trudno znaleźć osoby, które myślą podobnie i chcą działać na rzecz naszego miasta – twierdzi Stanisław Gruszka, założyciel komitetu. – W naszym przypadku kluczowe jest słowo „wspólnie”. Nie chcemy rywalizować, nie chcemy być dla kogokolwiek opozycją. Nie stawiamy sobie za cel zdobycia władzy dla samego jej posiadania. Chcemy współdziałać dla dobra miasta – podkreśla.

Jak twierdzą przedstawiciele komitetu, ich największym atutem jest różnorodność i wielość doświadczeń życiowych. – Częstochowa to nasze wspólne dobro, dlatego chcemy mieć wpływ na to, jaka jest oraz  jaka będzie za 5 lub 10 lat. Będziemy działać czerpiąc z różnorodnych pomysłów i potrzeb częstochowianek i częstochowian. Chcemy współpracować z każdym, kto tak jak my chce działać,  jest otwarty na dialog i ma cel wspólny z nami – podkreślają.

Program wyborczy składa się z pięciu filarów – nowoczesne miasto, przyjazna komunikacja, lepsza praca, silne społeczeństwo oraz wspólna przestrzeń. Kierunek działań nowego komitetu jest zgodny z kierunkami rozwoju Częstochowy obranymi przez obecnego prezydenta miasta. Dlatego w najbliższych wyborach samorządowych KWW Wspólnie dla Częstochowy popiera kandydaturę Krzysztofa Matyjaszczyka na Prezydenta Miasta.  – Ostatnie 8 lat to dobry okres w historii Częstochowy.  Łatwiej można znaleźć pracę, poprawia się infrastruktura miejska, rozwija się miejska oferta spędzania wolnego czasu. “Wspólnie dla Częstochowy” możemy zrobić jeszcze więcej – przekonują.

 

  • kg
Firmy z gwarancją
Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły