Wspólny szalik na rzecz WOŚP. Ten częstochowski ma blisko 195 metrów długości!

17.01.2022

Wspólny szalik na rzecz WOŚP. Ten częstochowski ma blisko 195 metrów długości!

Ponad 70 osób z Częstochowy i okolic włączyło się we wspólne dzierganie ogromnego szalika, który powstaje na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ten przygotowany w naszym mieście ma w sumie blisko 195 metrów długości!

Inicjatywa stworzenia najdłuższego szalika w Polsce i przekazania go na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyszła od Anny Endzelm z Mińska Mazowieckiego. Chętnie przyłączyły się do niej członkinie „Szydełkowej Częstochowy”. Zasady były proste – wystarczyło zrobić kawałek szalika o szerokości 20 cm z resztek włóczek, dowolnym ściegiem i dowolnej, ale oczywiście jak najdłuższej, długości.

Odzew na apel był ogromny. – Łącznie fragmenty szalika przysłało, bądź przyniosło nam ponad 70 osób z Częstochowy i okolic! Byłyśmy bardzo zaskoczone – przyznaje podkreśla Ania Myga z „Szydełkowej Częstochowy”. W akcję włączyli się między innymi Koło Gospodyń Wiejskich gminy Konopiska, a także OHP i Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Częstochowie. Poszczególne kawałki zostały połączone w sobotni wieczór.

Wkrótce częstochowski szalik zostanie przesłany do organizatorów akcji z Mińska Mazowieckiego. Później trafi na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i będzie można go wylicytować. Co istotne, fragmenty szalika zostaną zszyte w taki sposób, aby można było łatwo rozpruć poszczególne elementy i przerobić, np. na koce, narzuty, czy poduszki. Dzięki temu będzie można je puścić dalej w obieg i przekazać, chociażby do noclegowni, czy schronisk dla bezdomnych zwierząt.

  • kg
  • zdj. Ewa Stefanowska-Lasoń
Najnowsze artykuły