“Wszechmocni w Sieci”. Spektakl profilaktyczny o hejcie w Klubie Politechnik

27.03.2023

“Wszechmocni w Sieci”. Spektakl profilaktyczny o hejcie w Klubie Politechnik

W Akademickim Centrum Kultury – Klub Politechnik młodzież z Częstochowy i okolic mogła obejrzeć dziś spektakl profilaktyczny Teatru Kamienica „Wszechmocni w Sieci”. Podejmuje on bardzo ważny temat, jakim jest hejt w Internecie.

„Wszechmocni w sieci” to trzeci, po „My, dzieci z dworca ZOO” i „Dopalacze. Siedem stopni donikąd”, misyjny spektakl Teatru Kamienica, zrealizowany z myślą o młodzieży. Sztuka porusza bardzo aktualny problem przemocy w cyberprzestrzeni i pokazuje konsekwencje, o których powinno się mówić głośno. Bardzo głośno. Twórcy proponują młodym widzom emocjonalną i prowokującą rozmowę o nich samych, zdecydowanie wykraczającą poza moralizatorskie tony. Podczas spektaklu aktorzy postawią publiczność zarówno w roli ofiary, jak i sprawcy, przez co skłonią do refleksji i zadania sobie wielu, często niewygodnych pytań.
„Wszechmocni w sieci” to kolejny projekt twórców spektaklu „Dopalacze. Siedem stopni donikąd”, kontynuacja formatu, który spotkał się z wielkim uznaniem zarówno młodzieży, jak i dorosłych. Spektakl, podobnie jak „Dopalacze” ma nowoczesny charakter z elementami interakcji z widzem i użyciem multimediów.

 

  • opr. pn
Najnowsze artykuły