Wszedł prosto pod samochód

23.12.2017

Wszedł prosto pod samochód

Z ciężkimi obrażeniami ciała trafił do częstochowskiego szpitala 31-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna na ulicy Częstochowskiej w Kłobucku z pobocza drogi wszedł prosto pod nadjeżdżający samochód.

Do zdarzenia doszło w piątek (22.12.) kilka minut przed godziną 18.00. Ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że jadąca w kierunku Libidzy, 42-letnia kierująca peugeotem potrąciła 31-latka, który z pobocza drogi wszedł wprost pod nadjeżdżający pojazd.

Mężczyzna, który jest obywatelem Ukrainy, z ciężkimi obrażeniami ciała trafił do częstochowskiego szpitala. Z uwagi na stan zdrowia, stan trzeźwości potrąconego będzie ustalony na podstawie zleconego badania krwi. Kierująca samochodem kłobucczanka w chwili wypadku była trzeźwa.

W zdarzeniu brały udział również dwa inne pojazdy, które także jechały w kierunku Libidzy. Najpierw na biorącego udział w wypadku peugeota najechał renault kierowany przez 30-letniego mieszkańca Kłobucka, w którego następnie uderzyło bmw kierowane przez 21-letniego mieszkańca Gminy Lipie. Kierowcy tych pojazdów byli trzeźwi i nie odnieśli obrażeń ciała.

Podczas obsługi zdarzenia oględziny wykonywali policjanci z kłobuckiej drogówki wspólnie z technikiem kryminalistyki. Wypadek będzie przedmiotem badań biegłego z zakresu rekonstrukcji przebiegu zdarzeń drogowych, którego opinia zostanie wykorzystana w toczącym się postępowaniu. Szczegółowe okoliczności tego wypadku sprawdzają śledczy z Kłobucka pod nadzorem częstochowskiego prokuratora.

  • kg
  • zdj. KPP Kłobuck

Do wyborów samorządowych zostało kilka dni. Oprócz prezydenta wybierać będziemy również naszych reprezentantów, którzy zasiądą w Radzie Miasta. Na kandydatów, którego komitetu zamierzacie oddać swój głos? Zachęcamy do zabawy! Głosowanie na naszej stronie zakończy się 19 października.

Na kandydatów, którego komitetu zamierzacie oddać swój głos?

Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły