Wszystko zaczęło się od zwykłej kontroli…

31.05.2022

Wszystko zaczęło się od zwykłej kontroli…

Do dwóch lat więzienia, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów grozi dwóm mężczyznom zatrzymanym przez myszkowskich policjantów. Wszystko zaczęło się od zwykłej kontroli drogowej. W trakcie niej wyszło, że obaj panowie mieli przy sobie substancje zabronione.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego myszkowskiej komendy zatrzymali dwóch kierujących, którzy prowadzili swoje pojazdy pod wpływem narkotyków. Pierwszy z nich wpadł w piątek przed godziną 22.00. W Żarkach na ulicy Myszkowskiej mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę bmw, który przekroczył dozwolona prędkość o 23 km/h w obszarze zabudowanym. Podczas niej 26-letni mieszkaniec gminy Niegowa zachowywał się nerwowo. Szybko wyszło na jaw, że był pod wpływem amfetaminy. To jednak nie był koniec jego problemów. W samochodzie mężczyzny policjanci znaleźli woreczek z zawartością zielonego suszu. Tester potwierdził, że była to marihuana. Mężczyźnie została pobrana krew do dalszej analizy.

Ten sam patrol drogówki w niedzielę przed północą na ulicy Kościuszki w Myszkowie zatrzymał do kontroli drogowej kierującego volkswagenem polo w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości o 13 km/h w obszarze zabudowanym. Siedzący za kierownicą 19-letni mieszkaniec Koziegłów był wyraźnie pobudzony. Przeprowadzony test potwierdził, że młody mężczyzna jest pod działaniem narkotyków. Podczas dalszych czynności mundurowi odnaleźli przy nim foliowy woreczek z zawartością marihuany. 19-latek został zatrzymany. Pobrano mu krew do dalszych badań.

Za jazdę pod wpływem narkotyków grozi im kara dwóch lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyźni odpowiedzą też za posiadanie substancji zabronionych. Wkrótce o ich losie zadecyduje sąd.

  • kg
Najnowsze artykuły