Wybrali najpiękniejszą choinkę

11.01.2019

Wybrali najpiękniejszą choinkę

Ponad 30 tys. głosów w zaledwie 6 dni oddali pielgrzymi na 40 choinek, przyozdobionych na Jasnej Górze przez dzieci ze szkół i przedszkoli.

W tegorocznym konkursie na „Wieczernikową Choinkę” wzięło udział 26 szkół i 14 przedszkoli arch. częstochowskiej. Wzorem lat poprzednich 40 świerków do dekoracji podarowały Lasy Państwowe. Najwięcej, bo ponad 3 600 głosów, otrzymało bajecznie kolorowe drzewko nr 15 udekorowane przez przedszkolaków z Węglowic. Dzieci w swej pomysłowości wykorzystały nawet patyczki po lodach. – Niezmiernie się cieszymy, ze mogliśmy się tu trochę naszego serca tu zostawić – wyraziła radość nauczycielka Barbara Kaśków. Dzieci z Węglowic po raz drugi wzięły udział w konkursie i po raz drugi stanęły na podium, w ubiegłym roku ich starsi koledzy ze szkoły zdobyli trzecie miejsce.

Ponad 2 400 głosów zdobyła z kolei choinka nr 20 przygotowana przez niepełnosprawnych podopiecznych Fundacji „Twój Rozwój” Klub Pszczółki w Częstochowie. – To drzewko zostało ozdobione ręcznie szytymi zabawkami, które nie tylko cieszą oczy zwiedzających – wyjaśnia Dorota Jakiel. Zwycięzcy przekażą choinkowe zabawki oraz dziś zdobyte nagrody do dziecięcego hospicjum. – Nam dużo osób okazuje serce, wiec my tym samym coś zrobiliśmy dla innych i to nas najbardziej cieszy – podkreślała Jakiel.

Natomiast na miejscu trzecim uplasowały się maluchy z Niepublicznego Przedszkola Artystycznego Olka Klepacza w Częstochowie i „Klepaczówki” w Wierzchowisku z liczbą ponad 1600 głosów. Ich drzewko to choinka z numerem 17. – Udział w konkursie i efekt pracy dzieci w postaci pięknie udekorowanych drzewek bożonarodzeniowych łączy ludzi – podkreśla wychowawczyni Natalia Majewska. Placówka bierze udział w konkursie niemalże od początku, choć dopiero teraz stanęła na podium. W tym roku przedszkolaki postawiły na ekologię, szlachetne i starannie wykonane ozdoby powstały głównie z szarego pakowego papieru z białymi dodatkami.

Zwycięzcy otrzymali gry planszowe, ryngrafy Matki Bożej i albumy, a zdobywcy pierwszego miejsca także zaproszenie na wycieczkę do Nadleśnictwa Koszęcin.

Organizatorami konkursu na Wieczernikową Choinkę są: Klasztor OO. Paulinów na Jasnej Górze, Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” Oddział w Częstochowie oraz Radio Jasna Góra.

  • oprac. Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły