Wybrali się na przejażdżkę. Byli pijani…

27.05.2019

Wybrali się na przejażdżkę. Byli pijani…

Pijana para postanowiła wybrać się na przejażdżkę. Podróż zakończyła jednak w rowie. Gdy na miejsce zdarzenia przyjechali policjanci, żadne z nich nie chciało powiedzieć, kto siedział za kierownicą skody superb. Oboje twierdzili, że byli pasażerami… Dlaczego? Bo jak się okazało 39-latka z Myszkowa i jej 37-letni partner mieli po 3 promile alkoholu w organizmie. Ich zeznania szybko jednak zostały zweryfikowane.

Dyżurny myszkowskiej komendy otrzymał informację, że w Poraju na ulicy Armii Krajowej doszło do zdarzenia drogowego. Mundurowi z wydziału ruchu drogowego, którzy przyjechali na miejsce, zastali zniszczoną skodę superb. Obok pojazdu oczekiwała pijana para. Badania wykazały po 3 promile alkoholu w ich organizmach. Oboje próbowali wmówić policjantom, że każdy z nich był jedynie pasażerem samochodu. Policjanci nie dali się zwieść. Zebrany przez nich materiał dowodowy pozwolił przedstawić zarzuty 39-letniej kobiecie. Jak się okazało, to ona kierowała samochodem “na podwójnym gazie”. Kobieta nie miała też prawa jazdy. Straciła je za… jazdę po pijanemu. 39-latka z Myszkowa przyznała się do winy.

Nieodpowiedzialnej kobiecie, oprócz wysokiej grzywny, grożą 3 lata za kratami. Odpowie także za spowodowanie kolizji drogowej.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły