Wybuch w jednym z bloków w dzielnicy Północ

10.08.2019

Wybuch w jednym z bloków w dzielnicy Północ

Potężny huk postanowił na równe nogi wielu mieszkańców ulicy Sosabowskiego w Częstochowie. W piątek (9.08.) około godziny 21.00 doszło do wybuchu w jednym z mieszkań. Początkowo podejrzewano, że mógł to być gaz. Później okazało się, że mieszkający tam dwaj mężczyźni, mieli materiały wybuchowe. 31-latek doznał poważnych obrażeń kończyn górnych. Jego stan jest ciężki.

Do zdarzenia doszło w mieszkaniu na trzecim piętrze. Przebywało w nim wtedy czterech mężczyzn oraz 6-letnie dziecko. Dwóch z nich – bracia w wieku 31 i 33 lat – próbowało skonstruować petardę. Przy próbie mieszania nieznanych substancji doszło do wybuchu. W wyniku eksplozji obaj zostali ranni. 31-letni mężczyzna z poważnymi obrażeniami kończyn górnych w ciężkim stanie trafił do szpitala, a jego 33-letni brat doznał urazu kończyny dolnej i pozostał w szpitalu na obserwacji. Pozostali mężczyźni, którzy przebywali w mieszkaniu nie odnieśli obrażeń. Zostali zatrzymani przez policjantów.

Służby interweniujące na miejscu podjęły decyzję o ewakuacji mieszkańców. Swoje mieszkania musiało opuścić 26 osób. Do domówi powróciły dopiero nad ranem. Na miejscu pracowali śledczy oraz policjanci z nieetatowej grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego z Czestochowy a także kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i pirotechnicy z katowickiego samodzielnego pododdziału kontrterrorystycznego. Podczas przeszukania pomieszczeń mundurowi zabezpieczyli dużą ilość prekursorów materiałów wybuchowych, które zostaną poddane badaniom.

Trwają czynności w tej sprawie. Za posiadanie materiałów wybuchowych lub substancji, która może zagrozić życiu lub zdrowiu wielu osób, grozi do 8 lat więzienia.

 

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły