Wybudowali nowy zakątek do rekreacji

18.12.2021

Wybudowali nowy zakątek do rekreacji

Dobra wiadomość dla mieszkańców Brzezin. W pobliżu Szkoły Podstawowej nr 15 im. Polskich Noblistów przy ul. Wirażowej powstał nowy zakątek do rekreacji, integracji i odpoczynku. Właśnie zakończyć się pierwszy etap prac realizowanych w ramach inwestycji z budżetu obywatelskiego.

W ramach zadania zagospodarowano porośnięty drzewami i krzewami teren zielony o powierzchni ok. 1700 m kw w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 15 im. Polskich Noblistów przy ul. Wirażowej.

Wybudowano ścieżkę spacerową do uprawiania nordic walking oraz place wypoczynkowe z ławkami i ławką modułową typu ,,stonoga” do spotkań w większym gronie lub lekcji na świeżym powietrzu. Wzdłuż alejki zamontowano urządzenia do ćwiczeń, w tym – drabinkę poziomą, drabinkę skośną, walec, zestaw przeszkód ,,góra-dół”.

Teren został wyposażony w kosze na śmieci, stojak rowerowy w formie kłody na kilka jednośladów oraz w tablicę z regulaminem dla korzystających z obiektu.

Prace związane z zagospodarowaniem terenu na cele związane z rekreacją i wypoczynkiem wykonała firma z Koszęcina – Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Adagon. Wartość prac wyniosła ponad 75,5 tys. zł.

  • oprac. kg
  • zdj. UM Cz-wa
Najnowsze artykuły