Wycieczka w przeszłość

26.04.2019

Wycieczka w przeszłość

Chcecie przypomnieć sobie gadżety i smaki, które królowały w czasach PRL? Będzie ku temu doskonała okazja! Związek Polskich Artystów Plastyków zaprasza na tradycyjny artystyczny piątek, który tym razem upłynie pod znakiem powrotu do tamtych czasów. Nie zabraknie również rozmów o sztuce tego okresu. Początek wydarzenia w galerii przy al. Najświętszej Maryi Panny 57 o godzinie 19.00. Wstęp wolny.

Impreza rozpocznie się „Przyjęciem towaru”. – Każdy, kto przyniesie przysmaki, czy ulubione gadżety z PRL, otrzyma wydawany komisyjnie, pamiątkowy kwit na specjalnym druku z pieczęciami stowarzyszenia. Przodownicy, którzy aktywnie włączą się w część warsztatową spotkania, wyrobią 200% normy i więcej, mogą liczyć na dyplom, gratulacje i uznanie ze strony twórców, i zarządu oraz album z kolorowymi reprodukcjami obrazów – zachęcają organizatorzy. Wieczór uświetni swoją obecnością oraz niesamowitymi opowieściami uznany w kraju i za granicą malarz – Stanisław Śledziński.

 

Artystyczne piątki organizowane są w każdy ostatni piątek miesiąca. Ich pomysłodawcą jest Krzysztof Kamil Malewicz. Bezpłatne spotkania w galerii ZPAP są świetną okazją do zatrzymania się na chwilę i zetknięcia się ze sztuką. Każdemu przyświeca inny motyw przewodni. 

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły