29.05.2018

Wygrali Spartakiadę

W Mstowie odbyła się III Spartakiada Gmin Powiatu Częstochowskiego. W sportowej rywalizacji bezkonkurencyjna okazała się gmina Koniecpol, zdobywając pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej, puchar, medale oraz specjalną nagrodę dla gminy.

Na terenie kompleksu sportowego LKS „Warta” – Mstów, jak zwykle podczas Spartakiady, nie brakowało wielkich emocji i wspaniałego dopingu. Rywalizacja odbywała się w różnych dyscyplinach sportowych i niebanalnych konkurencjach. Niektóre konkurencje wymagały szczególnych umiejętności, w tym „Trzymanie ciężarka”, „Dziurawe wiadro”, wyścig na nartach… dwuosobowych, „Siatkonoga”, rzuty… wałkiem do celu. Było też przeciąganie liny, wieloskoki, piłka nożna, siatkówka, bieg przełajowy mężczyzn i kobiet, rzuty do kosza, tenis stołowy dziewcząt i chłopców, strzały do bramki.

Drużyna z Koniecpola plasowała się we wszystkich konkurencjach na bardzo wysokich pozycjach, co zadecydowało ostatecznie o zwycięstwie w klasyfikacji generalnej.

Wyniki indywidualne poszczególnych konkurencji III Spartakiady przedstawiają się następująco:

Siatkówka: III miejsce (Lena Lubieniecka, Julia Starczewska, Marcel Stochel, Norbert Noszczyk)

„Siatkonoga”: I miejsce (Filip Starczewski, Piotr Kiepal)

Bieg przełajowy mężczyzn: III miejsce (Jakub Nowak)

„Wieloskoki”: II miejsce (Kaja Bobrowska, Kacper Zyzik)

Wyścig na nartach dwuosobowych: II miejsce (Mariusz Bobrowski, Rafał Król)

„Trzymanie ciężarka”: III miejsce (Szymon Wyrwa)

„Przeciąganie liny”: III miejsce (Gwidon Jelonek, Szymon Wyrwa, Radosław Bladziak, Dagmara Frukacz, Anna Radecka, Natalia Langier)

„Dziurawe wiadro”: II miejsce: (Dagmara Frukacz, Anna Radecka, Kacper Zyzik, Mariusz Smarzyński)

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły