Wyjaśniają jak doszło do śmierci dwóch mieszkańców powiatu kłobuckiego

04.04.2022

Wyjaśniają jak doszło do śmierci dwóch mieszkańców powiatu kłobuckiego

Kłobuccy kryminalni pod nadzorem częstochowskiego prokuratora prowadzą czynności w sprawie śmierci dwóch mężczyzn, do której doszło w sobotę 2 kwietnia w miejscowości Czarna Wieś w gminie Wręczyca Wielka. Jak już informowaliśmy, z dotychczasowych ustaleń wynika, że przed śmiercią mężczyźni spożywali wspólnie alkohol.

Przypomnijmy, w sobotę 2 kwietnia po godzinie 23.00 oficer dyżurny kłobuckiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące śmierci mężczyzny, do której miało dojść w miejscowości Czarna Wieś w gminie Wręczyca Wielka. Na miejsce pojechali mundurowi z komisariatu policji we Wręczycy Wielkiej, którzy potwierdzili zgłoszenie i ustalili, że zmarły mężczyzna to 55-letni mieszkaniec tej miejscowości. Niestety w trakcie czynności realizowanych przez policjantów okazało się, że w budynku znajdowało się także ciało drugiego, 62-letniego mężczyzny, również mieszkańca Czarnej Wsi.

Na miejsce skierowano kryminalnych wraz z technikiem kryminalistyki. Powiadomiono również częstochowskiego prokuratora. – Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyźni przed śmiercią spożywali razem alkohol – mówi aspirant Kamil Raczyński z kłobuckiej policji. – Decyzją prokuratora ciała mężczyzn zostaną poddane sekcji, która pozwoli precyzyjnie ustalić stężenie alkoholu oraz określić dokładną przyczynę ich śmierci – wyjaśnia.

Aktualnie kłobuccy śledczy ustalają przyczyny i sprawdzają wszystkie okoliczności tego tragicznego zdarzania. Policjanci weryfikują między innymi czy w domu, w którym doszło do śmierci obu mężczyzn, przebywały jeszcze jakieś inne osoby, które również mogłyby spożywać z nimi alkohol. Czynności kryminalnych nadzoruje częstochowska prokuratura.

  • kg
Najnowsze artykuły