Wyjątkowa książka o Talarze

28.08.2017

Wyjątkowa książka o Talarze

W Ratuszu odbyła się promocja książki “Henryk Talar i Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie lata 1994-1997”. Jej autorką jest córka byłego dyrektora częstochowskiej sceny, Zuzanna Talar. Spotkanie było elementem obchodów 25. Dni Częstochowy.

Książka obejmuje trzy główne wątki. Pierwszy to rozmowa córki z ojcem, pełna elementów osobistych, wspomnień i jego artystycznych deklaracji. Drugi to zapiski Henryka Talara z okresu, kiedy przez trzy kolejne sezony pełnił funkcję dyrektora miejskiej sceny w Częstochowie. W końcu trzeci dokumentuje historię tamtych trzech sezonów w formie recenzji, wywiadów, polemik i notek prasowych. Publikację dofinansowano z budżetu miasta.

Zuzanna Talar jest absolwentką Wydziału Pedagogiki oraz Laboratorium Reportażu przy Wydziale Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkoły Laboratorium Dramatu przy Teatrze na Woli w Warszawie. Szkoliła się też pod okiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Teatralnych. Jest członkinią sekcji polskiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Teatralnych i Międzynarodowego Stowarzyszenia Teatrów dla Dzieci i Młodzieży; od wielu lat współpracuje przy organizacji Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży “Korczak”. Jest autorką sztuk teatralnych i słuchowisk dla Teatru Polskiego Radia. Pisze też bajki dla dzieci.

  • kg

Do wyborów samorządowych zostało kilka dni. Oprócz prezydenta wybierać będziemy również naszych reprezentantów, którzy zasiądą w Radzie Miasta. Na kandydatów, którego komitetu zamierzacie oddać swój głos? Zachęcamy do zabawy! Głosowanie na naszej stronie zakończy się 19 października.

Na kandydatów, którego komitetu zamierzacie oddać swój głos?

Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły