Wymyśl legendę i zgłoś ją do konkurs

18.04.2022

Wymyśl legendę i zgłoś ją do konkurs

Masz niesamowitą wyobraźnię? Potrafisz posługiwać się słowem pisanym? Weź udział w konkursie organizowanym przez Regionalny Ośrodek Kultury. Jego celem jest spisanie wymyślonej, zasłyszanej bądź przeczytanej kiedyś legendy, baśni, czy podania. Ważne jest, aby dotyczyły one terenu Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Jeśli nic nie przychodzi Ci do głowy, zadzwoń do babci, dziadka, znajomego, który mógłby pomóc. – Na pewno sprawi to wiele radości, a przy okazji przyczynicie się do ocalenia tradycji i historii własnej lub pobliskich miejscowości, ważnych wydarzeń i osób z nimi związanych – zachęca Monika Kosielak z Regionalnego Ośrodka Promocji Kultury. – Dodatkowo, jeśli się postarasz, zdobędziesz nagrodę, a Twoje dzieło trafi na łamy ciekawej publikacji. Mamy też dla Ciebie cenną informację – konkurs organizowany jest już po raz szósty i zauważyliśmy, że szacowne Jury najlepiej ocenia prace z użyciem lokalnej gwary – zdradza.

Organizatorzy na legendy czekają do 13 maja. Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych do 18. roku życia i dla dorosłych.

Finał konkursu odbędzie się 29 maja podczas imprezy Jura ROK Festiwal w Koniecpolu.

Wszelkie szczegóły w regulaminie, na rok.czestochowa.pl oraz u Marzeny Koseli, instruktora do spraw kultury ludowej ROK, adres e-mail: folklor@rok.czestochowa.pl

  • oprac. kg
Najnowsze artykuły