16.04.2018

Wymyślił rowerzystę, bo bał się konsekwencji

Z lublinieckimi policjantami skontaktował się uczestnik kolizji, do której doszło na ulicy Oświęcimskiej. Z przedstawionej przez niego relacji wynikało, że sprawcą zdarzenia był nieostrożny rowerzysta. W ciągu kilku minut policjanci ustalili jednak, że rowerzysta jest fikcyjną postacią tej „opowieści”, a sprawcą – rzekomy pokrzywdzony.

Do lublinieckiej komendy zgłosił się mieszkaniec, który kilka minut wcześniej był uczestnikiem zdarzenia drogowego na ulicy Oświęcimskiej. Dyżurny wezwał patrol drogówki, który pojechał z mężczyzną na miejsce zdarzenia. W rozmowie z mundurowymi poinformował on, że jadąc swoim samochodem w kierunku ul. Św. Anny w wyniku wtargnięcia na jezdnię rowerzysty, wykonał gwałtowny skręt i uderzył w zaparkowany po prawej stronie samochód. Kierujący daewoo z pełnym przekonaniem opisał mundurowym, w jaki sposób rowerzysta nagle wyjechał z zza budynku zmuszając go do gwałtownego manewru, a następnie uciekł z miejsca kolizji. Mundurowi wysłuchali uważnie relacji kierowcy, który po przyjęciu zgłoszenia odjechał, a policjanci…. postanowili zweryfikować uzyskane informacje. W ciągu kilku minut stróże prawa dotarli do świadka kolizji, z relacji którego wynikało, że przebieg zdarzenia jednak znacząco różnił się od przedstawionego przez zgłaszającego. Okazało się, że kierujący daewoo podczas zwyczajnego manewru wymijania innego pojazdu zjechał na prawą stronę i uderzył w zaparkowany po prawej stronie samochód.

W związku z uzyskanymi informacjami o drugiej wersji zdarzenia, policjanci skontaktowali się ze zgłaszającym. Początkowo mężczyzna podtrzymywał swoje zdanie, ale poinformowany o odpowiedzialności karnej za wprowadzanie w błąd funkcjonariuszy i składanie fałszywych zeznań, przyznał się, że nie było żadnego rowerzysty, a całą historię wymyślił w obawie przed konsekwencjami…..

Sprawca kolizji przekonał się, że kłamstwo ma krótkie nogi i został ukarany mandatem. Policjanci przypominają i ostrzegają, że składanie fałszywych zeznań jest zagrożone karą nawet 3 lat więzienia.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły