28.11.2017

Wypadł z zakrętu

W Truskolasach na łuku drogi kierowca ciągnika siodłowego z naczepą, stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w barierkę i zatrzymał się na moście. Z uwagi na zdarzenie ruch był zablokowany przez kilka godzin.

W poniedziałek (27.11.), kilka minut po godzinie 8.00, dyżurny kłobuckiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym z udziałem samochodu ciężarowego z naczepą, do którego doszło na ul. Częstochowskiej w Truskolasach. Z ustaleń policjantów z drogówki wynika, że kierujący ciągnikiem siodłowym z naczepą, 65-letni mieszkaniec Częstochowy, jadąc w kierunku Olesna, nie dostosował prędkości do panujących warunków i na łuku drogi stracił panowanie nad zestawem. Ostatecznie TIR uderzył w barierę energochłonną i zatrzymał się na moście. W zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń ciała, a kierowca był trzeźwy. Z uwagi na wykonywane czynności droga (DW 494) była zablokowana przez kilka godzin. Policjanci wyznaczyli objazdy w miejscowościach Wręczyca Wielka i Panki.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły