Wyprzedzał ciąg pojazdów

24.05.2019

Wyprzedzał ciąg pojazdów

Niebezpieczne zdarzenie na drodze powiatu lublinieckiego. Kierowca skody wyprzedzając ciąg pojazdów, zderzył się z iveco, które wykonywało manewr skrętu w lewo. Na szczęście nikt nie został ranny.

Do bardzo poważnie wyglądającego zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej DW 906. W rejonie skrętu na Nowy Dwór kierujący skodą, wyprzedając kilka pojazdów doprowadził do zderzenia z iveco, którego kierujący – 23-letni mieszkaniec powiatu tarnogórskiego – wykonywał manewr skrętu w lewo. Na skutek zderzenia skoda wpadła do wpadła do przydrożnego rowu i dachowała. Na szczęście żadna z osób biorących udział w zdarzeniu nie odniosła poważnych obrażeń. 25-letni mieszkaniec powiatu lublinieckiego, który był sprawcą, został ukarany mandatem karnym.
Policjanci kolejny raz apelują o ostrożność do wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nadmierna prędkość, lekceważenie przepisów, brawura i lekkomyślność to jedne z najczęstszych przyczyn poważanych zdarzeń na drodze. Pamiętajmy, że wszyscy na co dzień mamy wpływ na bezpieczeństwo na drodze.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły