Wyprzedzał samochód dostawczy. Zderzył się z motocyklistą

24.07.2019

Wyprzedzał samochód dostawczy. Zderzył się z motocyklistą

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku, do którego doszło w Zajączkach Drugich. Ze wstępnych ustaleń policjantów z kłobuckiej drogówki wynika, że kierowca osobowego volkswagena podczas wyprzedzania samochodu dostawczego, zderzył się z jadącym z przeciwka motocyklistą.

Kierowca osobówki jechał w kierunku Krzepic. Na prostym odcinku drogi rozpoczął manewr wyprzedzania dostawczego iveco. Wtedy też zderzył się z jadącym z przeciwka motocyklistą.

Samochodem osobowym biorącym udział w wypadku kierował 62-letni mieszkaniec powiatu włoszczowskiego, natomiast motocyklistą był 25-letni mieszkaniec powiatu oleskiego. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Na skutek wypadku obrażeń ciała doznał 25-letni kierowca motocykla. Mężczyzna został zabrany do częstochowskiego szpitala.

Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci z kłobuckiej drogówki wraz z technikiem kryminalistyki. Dokładne przyczyny i okoliczności wypadku ustalają kłobuccy śledczy pod nadzorem częstochowskiego prokuratora. W toczącym się postępowaniu zostaną powołani biegli, w tym biegły z zakresu rekonstrukcji i przebiegu wypadków drogowych.

Wszystkie osoby będące świadkami lub posiadające informacje w sprawie powyższych wypadków proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kłobucku pod nr telefonu (34) 3109200, 997, 112 lub z najbliższą jednostką policji.

  • Katarzyna Gwara
Firmy z gwarancją
Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły