Wyróżnienie dla Filharmonii Częstochowskiej

06.02.2021

Wyróżnienie dla Filharmonii Częstochowskiej

Zastępca dyrektora oraz skrzypaczka orkiestry symfonicznej to dwie, związane z Filharmonią Częstochowską osoby, które zostały laureatami Nagrody Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury.

Pierwsze z wyróżnień trafiło do zastępcy dyrektora Filharmonii Częstochowskiej Ireneusza Kozery, który został laureatem nagrody Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie upowszechniania i ochrony dóbr kultury.

Nagroda honoruje osoby działające na terenie województwa śląskiego za wieloletnie wybitne osiągnięcia w upowszechnianiu kultury lub w ochronie jej dóbr. Wyróżnienia te, przyznawane od 2000 r., nagradzają autorów najbardziej wartościowych projektów i dokonań popularyzatorskich, a także inicjatyw w zakresie zachowania dziedzictwa kulturowego regionu. Nagrody, na podstawie propozycji powołanej przez siebie komisji, przyznaje Zarząd Województwa Śląskiego.

Drugą laureatką, tym razem w kategorii młodych muzyków, została Alicja Miruk-Mirska, skrzypaczka Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Częstochowskiej.

Nagroda Marszałka Województwa Śląskiego dla młodych twórców przyznawana jest co roku trzem osobom, które nie przekroczyły 35 roku życia, działającym na terenie województwa śląskiego lub na jego rzecz. Wyróżnienia te, przyznawane od 2004 r., są istotną formą wspierania i honorowania przez Województwo Śląskie osiągnięć młodych artystów regionu. Nagrody przyznaje Zarząd Województwa Śląskiego na podstawie propozycji powołanej przez siebie komisji.

  • kg
Najnowsze artykuły