28.11.2017

Wyróżnienie dla „Wrzosowian”

Zespół Folklorystyczny „Wrzosowienie” otrzymał wyróżnienie w konkursie „Piękna wieś województwa śląskiego” w kategorii „Najlepsze przedsięwzięcie popularyzujące tradycje, obrzędy i zwyczaje”. Natalii Chole i Kamilowi Banachowi wyróżnienie wręczył wicemarszałek – Stanisław Dąbrowa oraz Jerzy Motłoch – dyrektor Wydziału Terenów Wiejskich.

W tegorocznym Forum udział wzięli sołtysi: Grażyna Nowak (Bargły), Jadwiga Strąk (Kolonia Poczesna), Danuta Markowska (Nowa Wieś), Mirosława Markiewicz (Słowik), Robert Gajecki (Wrzosowa), Anna Rak (Zawodzie). Obecna była też reprezentująca Koło Gospodyń Wiejskich w Bargłach – Mirosława Sławińska. Sołtysi z terenu gminy Poczesna zawsze bardzo chętnie uczestniczą w corocznych Forach. Zapewniają, że dzięki takim spotkaniom, mogą pochwalić się swoimi osiągnięciami i doświadczeniami, a także posłuchać co inni mają do zaoferowania.

W delegacji z gminy Poczesna i powiatu częstochowskiego nie zabrakło także przewodniczącej Rady Gminy Poczesna – Lidii Kaźmierczak, sekretarz gminy Poczesna – Renaty Smędzik, obecny był również starosta – Krzysztof Smela oraz Bernadetta Niemczyk – przewodnicząca Rady Krajowej Kół Gospodyń Wiejskich.

  • kg
  • zdj. UG Poczesna
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły