Wyrzucili śmieci przy leśnej ścieżce. Mogą ich namierzyć na podstawie… paragonów

24.01.2022

Wyrzucili śmieci przy leśnej ścieżce. Mogą ich namierzyć na podstawie… paragonów

Kłobuccy policjanci szukają osoby bądź osób, które wyrzuciły śmieci na leśne ścieżki na terenie Gruszewni i Libidzy. – O porzuconych śmieciach dowiedzieliśmy się 15 i 16 stycznia, natomiast same wysypiska powstały prawdopodobnie kilkanaście dni wcześniej – zaznaczają funkcjonariusze. Wszystkie osoby posiadające informacje w sprawie “dzikich” wysypisk śmieci proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kłobucku pod nr telefonu 478582200, 997, 112 lub z najbliższą jednostką policji.

Oficer dyżurny kłobuckiej komendy został poinformowany o nielegalnych wysypiskach śmieci, które zostały odnalezione przez mieszkańców Libidzy i Gruszewni w gminie Kłobuck. Na miejsce skierowani zostali mundurowi. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że dzikie wysypiska śmieci powstały prawdopodobnie kilkanaście dni wcześniej. Sprawa trafiła do śledczych zajmujących się zwalczeniem przestępczości gospodarczej, którzy wraz z technikiem kryminalistyki wykonali czynności mające na celu ustalenie sprawców nielegalnego wywozu śmieci lub osób, do których wcześniej należały.

W toku oględzin porzuconych śmieci, zabezpieczono między innymi paragony, które aktualnie są sprawdzane i poddawane analizie. Uzyskane informacje na pewno zostaną wykorzystane w toczącym się postępowaniu.

Wszystkie osoby posiadające informacje w sprawie dzikich wysypisk śmieci proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kłobucku pod nr telefonu 478582200, 997, 112 lub z najbliższą jednostką policji. Funkcjonariusze gwarantują anonimowość.

 

  • kg
Najnowsze artykuły