07.05.2018

Wysoka porażka Włókniarza na nierównym torze w Lesznie

forBET Włókniarz przegrał w niedzielę, 6 maja przegrał w Lesznie z aktualnym mistrzem Polski wysoko 53:37.

– Unia Leszno to bardzo dobry zespół, w którym na próżno szukać słabych punktów – przyznaje Michał Świącik, prezes forBET Włókniarza – Nie spodziewaliśmy się jednak takiego toru. Niestety nie był on równy na całej długości. Dowodem na to jest ilość upadów. Trzeba było zrobić normalny, fajny tor, jaki jest zazwyczaj w Lesznie. Myślę, że stan tego toru w znaczący sposób wypaczył wynik meczu. Nie jest normalne, że taki zawodnik jak Fredrik Lindgren nie może poradzić sobie z płynną jazdą w środku łuku. Problemy mieli też gospodarze.

Co prawda Szwed zdobył w całych zawodach 14 punktów, ale na sześć biegów, w których wystartował, wygrał tylko dwa. Drugi lider Włókniarza Leon Madsen wywalczył zaledwie 7 “oczek”. Kompletnie zawiódł natomiast Matej Zagar, który wyraźnie nie radził sobie na leszczyńskim torze. – Matej nie może dogadać się z silnikami, na których jeździł w ubiegłym sezonie. Dziś przyjechały od drugiego tunera. Będzie je testował przez cały tydzień w Częstochowie – informuje Świącik. – Słoweniec nie ucieka od odpowiedzialności i wie, że musi ten problem rozwiązać.

Z bardzo dobrej strony w Lesznie zaprezentował się Michał Gruchalski, który wygrał bieg juniorski z bardzo silną leszczyńską parą. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z Michała. Na początku obawiał się tego toru. Miał mocny silnik, jechał bardzo umiejętnie – twierdzi Świącik.

forBET Włókniarz chciały w tym sezonie jeszcze raz pojechać w Lesznie. – To prawda. Chcielibyśmy jeszcze raz tam zawitać, tym razem z nadziejami, że to będzie do ścigania – zaznacza Świącik.

Fogo Unia Leszno – forBET Włókniarz Częstochowa 53:37

Fogo Unia Leszno:
9. Jarosław Hampel – 11 (3,3,2,3,0)
10. Janusz Kołodziej – 8+2 (2*,2*,1,3)
11. Piotr Pawlicki – 15 (3,3,3,3,3)
12. Brady Kurtz – 1 (0,1,0,-,-)
13. Emil Sajfutdinow – 8+1 (3,1,2,2*,w)
14. Bartosz Smektała – 5+1 (1,0,2*,2)
15. Dominik Kubera – 5+1 (2,2*,0,1)
16. Szymon Szlauderbach – 0 ()

forBET Włókniarz Częstochowa:
1. Leon Madsen – 7+1 (0,2,3,1,1*)
2. Tobiasz Musielak – 6 (1,w,1,1,3)
3. Adrian Miedziński – 4+2 (1*,2*,w,0,1)
4. Fredrik Lindgren – 14 (2,3,3,2,2,2)
5. Matej Zagar – 2 (1,1,-,-)
6. Michał Gruchalski – 4+1 (3,0,1*,d)
7. Bartosz Świącik – 0 (d,d,-)
8. Andreas Lyager – 0 (0)

  • KR
  • zdj. Tomasz Kudala
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły