Wystartowali w Biegu Trzech Króli

11.01.2017

Organizatorzy z Fundacji Wszyscy jesteśmy Aniołami zaplanowali blisko 10-kilometrową trasę, na którą składały się dwie pętle po zaśnieżonych leśnych duktach tuż za granicą Częstochowy, przy parkingu na Kręciwilku.

Mimo siarczystego mrozu, 213 śmiałków stanęło na linii startu. W zawodach nie mogło zabraknąć przedstawicieli naszej drużyny Życie Częstochowy Team. Doskonale spisała się nasza zawodniczka -Patrycja Brzozowska, która wygrała swoją kategorię wiekową K20.

Pomimo uciążliwych warunków, bieg stał na wysokim poziomie, w starciu faworytów zwyciężył Karol Grabowski (Częstochowa/czas netto:34:50), który wyprzedził Zbigniewa Kalinowskiego (Zabiegani Częstochowa /35:22), na trzecim stopniu podium uplasował się Rafał Formicki
(Zawiercie/35:48).

Wśród kobiet nie miała sobie równych Mariola Sojda z CKSu Budowlanych Częstochowa (40:09), drugie miejsce należało do Agnieszki Kuzyk (WKB Meta Lubliniec/41:02), trzecie – Ewa Brych-Pająk (Zabiegani Częstochowa/44:00).

Zawody zostały odebrane z dużym entuzjazmem, organizatorzy pokazali klasę sprawnie przeprowadzając bieg, w trosce o zdrowie zawodników, a na mecie każdy otrzymał piękny okolicznościowy medal.