Wyszarpane zwycięstwo i pas Międzynarodowego Mistrza Polski dla Roberta „Araba” Parzęczewskiego

28.11.2021

Wyszarpane zwycięstwo i pas Międzynarodowego Mistrza Polski dla Roberta „Araba” Parzęczewskiego

W miniony piątek w Miejskiej Hali Sportowej w Radomsku zagościł boks zawodowy bowiem odbyła się tam gala Tymex Boxing Night 19.  Karta walk zwierała osiem pojedynków zawodowych i trzy pojedynki boksu amatorskiego. Nie zabrakło w niej częstochowskich zawodników tj. Roberta „Araba” Parzęczewskiego i Kamila „Kundzi” Kuździenia.

W walce wieczoru  o pas  Międzynarodowego Mistrza Polski w wadze super średniej  na dystansie dziesięciorundowym  Robert „Arab” Parzęczewski (27-2,17 KO) skrzyżował rękawice z pochodzącym z Ukrainy Tarasem Gołowaszczenką (6-4,3 KO) .”Arab” rozpoczął walką spokojnie boksując prostymi ciosami i szukając możliwość zadania silnego ciosu. Niestety Głowaszczenko dobrze walczący technicznie i  przygotowany do walki unikał silnych ciosów pracując na nogach i wyprzedzał swojego przeciwnika szybkimi prostymi. Zarówno Parzęczewski jak i  Głowaszczenko kilkukrotnie próbowali zakończyć na swoją korzyść walkę przed czasem idąc na mocną wymianę ciosów,  ale ostatecznie pojedynek zakończył się na punkty dwa do remisu dla częstochowskiego boksera. Robert w tej walce nie pokazał swoich wszystkich umiejętności, a  werdykt sędziowski podzielił opinie zgromadzonych kibiców.

Drugi z częstochowskich zawodników Kamil „Kundzia” Kuździeń swój siódmy pojedynek stoczył z pochodzącym z Gruzji Beko Murjikneli. Początkowo „Kuździa” miał zakontraktowaną walkę z Kolumbijczykiem Jhono Teheranem, ale ten z powodu pandemii nie dotarł do Polski i ostatecznie zastąpił go Gruzin.

Walka Kuździenia z Murjikneli odbyła się w wadze super półśredniej na dystansie sześciorundowym. W tym pojedynku od pierwszej rundy dominował „Kundzia” zasypując silnymi cisami na górę i dół dobrze broniącego się za gardą  Gruzina. Ten jednak nie zdołał przetrwać walki do końca i po dwóch nokdaunach walka zakończyła się w szóstej rundzie przez techniczny nokaut na korzyść Kamila.

Aktualnie Roberta „Arab” Parzęczewski i Kamil „Kundzia” Kuździeń mają podpisane kontrakty zawodowe z Tymex Boxing Promotion i w roku 2022r. są kandydatami do kolejnych walk zawodowych.

Pozostałe walki zostały rozstrzygnięte  następująco:

Waga umówiona 74,5kg. (8 rund) –  Damian Jonak reprezentujący Queensberry Polska i MB Promotion  po dwu i pół letniej przerwie powrócił na ring i skrzyżował  rękawice z pochodzącym z Wielkiej Brytanii  Andrew Robinsonem remisując pojedynek.

Waga super średnia (8 rund) Tomasz Nowicki pokonał przez nokaut w rundzie 2 pochodzącego z Argentyny Tomasa Andersa Rejnoso.

Waga ciężka (4 rundy)  uczestnik walk na gołe pięści w federacji „Gromda” Patryk „Gleba” Tołkaczewski pokonał przez nokaut w pierwszej rundzie Pawła Sowika.

Waga umówiona 68kg (4 rundy) Karol Łapawa w swoim debiucie pokonał na punkty Władimira Juszyna z Ukrainy .

Waga junior ciężka (6 rund) Oskar Wierzejski pokonał na punkty uczestnika walk na gołe pięści federacji „Gromda” Łukasza Załuskę.

Waga superlekka ( 4 rundy) Aleksander Jasiewicz pokonał na punkty Igora Prygę.

  • Mariusz Mikucki
Najnowsze artykuły