x-kom pomaga Ukraińcom i wycofuje rosyjskie produkty ze sprzedaży

13.03.2022

x-kom pomaga Ukraińcom i wycofuje rosyjskie produkty ze sprzedaży

Grupa x-kom przyłączyła się do bojkotu rosyjskich produktów. Są one wycofywane ze sprzedaży. Jednocześnie x-kom pomaga Ukraińcom dotkniętym wojną.

– Solidaryzując się z Ukrainą, postanowiliśmy wycofać z oferty grupy x-kom produkty rosyjskich marek. Do takiej samej decyzji zachęcamy inne sklepy – mówi Kamil Szwarbuła, rzecznik prasowy x-komu. Firma odpowiedziała również na apel Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marleny Maląg. We wszystkich spółkach grupy x-kom pojawiły się oferty pracy przyjazne dla uchodźców z Ukrainy.

Praktycznie w całej Ukrainie brakuje podstawowych środków pierwszej potrzeby. – Takie informacje otrzymaliśmy zarówno od polskich jak i ukraińskich władz. Pracownicy grupy x-kom bezpośrednio angażują się w przygotowania. Kompletują tysiąc paczek zawierających rzeczy najpotrzebniejsze dla Ukraińców. Z naszego centrum logistycznego w Częstochowie wyrusza pomoc. Wspólnie z PKP Intercity dostarczymy ją bezpośrednio ukraińskim obywatelom. Jesteśmy także w kontakcie z organizacjami rządowymi i gminami, zbieramy informacje na temat bieżących potrzeb – mówi Kamil Szwarbuła.

Do grupy x-kom należy także sklep combat, który oferuje sprzęt survivalowy. – Skonsultowaliśmy z Rządową Agencją Rezerw Strategicznych co w tym momencie najbardziej przyda się w Ukrainie. Poprzez RARS przekazujemy specjalistyczny sprzęt, taki jak noktowizory i kamery termowizyjne – dodaje rzecznik x-komu.

 

  • BM
  • fot. materiały prasowe
Najnowsze artykuły