Z gazem obezwładniającym na ekspedientkę

16.03.2022

Z gazem obezwładniającym na ekspedientkę

Kłobuccy kryminalni zatrzymali 29-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o dokonanie napadu z użyciem gazu obezwładniającego. Do zdarzenia doszło w sklepie spożywczo – monopolowym przy ul. Paderewskiego w Kłobucku. Na wniosek śledczych i prokuratora, częstochowski sąd aresztował podejrzanego na trzy miesiące. Za rozbój grozi mu 12 lat więzienia.

W sobotę 5 marca, około godziny 21.50 miał miejsce napad, do którego doszło w sklepie spożywczo – monopolowym przy ul. Paderewskiego w Kłobucku. Z ustaleń policjantów wynikało, że zamaskowany sprawca wszedł do sklepu, gdzie użył gazu obezwładniającego wobec znajdującej się w środku ekspedientki, po czym ukradł znajdujące się w kasie pieniądze. Następnie zamaskowany mężczyzna wybiegł ze sklepu i uciekł. Ekspedientka nie doznała poważnych obrażeń ciała i na miejscu została zaopatrzona przez zespół karetki pogotowia ratunkowego.

O zdarzeniu oficer dyżurny kłobuckiej komendy został powiadomiony przez przypadkowego świadka – klienta, który przyszedł do sklepu po napadzie. Na miejsce skierowano mundurowych, kryminalnych z technikiem kryminalistyki oraz przewodnika z psem tropiącym. Zabezpieczono również nagrania z monitoringu wizyjnego.

W miniony poniedziałek 14 marca policjanci zatrzymali 29-letniego mieszkańca Kłobucka, który na podstawie zebranych dowodów usłyszał zarzut rozboju z użyciem gazu obezwładniającego. Mężczyzna przyznał się i wyjaśnił okoliczności zdarzenia. Na wniosek śledczych i prokuratora, częstochowski sąd aresztował podejrzanego na trzy miesiące. Za rozbój grozi mu 12 lat więzienia.

  • kg
Najnowsze artykuły