Z jednej strony Majorka z drugiej Wenecja

10.07.2019

Z jednej strony Majorka z drugiej Wenecja

W Częstochowie mamy namiastkę Wenecji – na nasze lokalne wody w parku wypoczynkowym Lisiniecw ypłynęli… gondolierzy! Pierwsze wodowanie odbyło się 9 lipca, tuż po zmroku, na zbiorniku Adriatyk. – Dzięki takim właśnie, mniejszym projektom, chcemy jeszcze bardziej zachęcić mieszkańców i turystów, by odwiedzali to miejsce, które już dziś cieszy się dużym zainteresowaniem – mówił zastępca prezydenta Częstochowy Jarosław Marszałek. Dokładnie takie same gondole pływają po weneckich kanałach.

Częstochowska gondola ma długość 750 cm, szerokość 150 cm i wykonana jest z włókna szklanego i białego dębu. Wewnątrz łodzi znajdują się pokryte ekologiczną skórą sofy, przygotowane dla maksymalnie 4 osób (+ gondolier). Całość napędza silnik elektryczny. Dokładnie takie same gondole pływają po weneckich kanałach.

Z usług gondolierów można korzystać od środy (10.07.). Łódź dostępna jest codziennie przy przystani La Playa od godziny 15.00 (soboty i niedziele od 12.00) do zmierzchu. Kurs czteroosobową gondolą trwa około 30 minut. Za atrakcję trzeba zapłacić 60 zł.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły