31.01.2018

Z licealistami o współpracy policji z mediami

Kłobuccy mundurowi zorganizowali spotkanie dla uczniów z klasy o profilu ogólnopolicyjnym na temat współpracy funkcjonariuszy z mediami. Licealiści z Zespołu Szkół nr 1 w Kłobucku nie tylko dowiedzieli się, jakie przepisy prawa regulują tę kwestię, ale również w praktyce sprawdzili swoje umiejętności wypowiadania się przed kamerą.
Kłobuccy mundurowi zorganizowali spotkanie dla uczniów z klasy o profilu ogólnopolicyjnym z Zespołu Szkół nr 1 w Kłobucku, którego tematem była współpraca policji z mediami. Warsztaty odbywały się w budynku komendy. Policjanci przedstawili i omówili zasady i regulacje prawne obowiązujące przy udzielaniu informacji mediom.

Oprócz części teoretycznej, spotkanie miało też część praktyczną. Uczniowie mieli za zadanie wcielić się w rolę policyjnego rzecznika prasowego. W podgrupach otrzymali do przeczytania różne komunikaty dotyczący zdarzeń kryminalnych i drogowych, a następnie przedstawiciele każdej z grup mieli go przekazać do kamery.

Jak się okazało, nie było to tak łatwe zadanie, jak mogło się to wydawać po części teoretycznej spotkania. Na zakończenie młodzi ludzie z zaciekawieniem oglądali swoje występy, jednocześnie przekonali się, że publiczne wystąpienia wymagają dużej koncentracji i zachowania „zimnej krwi” w stresującej sytuacji.

  • kg
  • zdj. KPP Kłobuck
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły