Z miłości do włosów

27.01.2017

Z miłości do włosów

Akcja związana ze ścinaniem włosów na peruki dla dzieci po chemioterapii przeprowadzona będzie w całej Polsce. W naszym mieście jej organizacją zajęły się Beata Kulczyńska oraz Ilona Nalewajka. Panie działają z ramienia Stowarzyszenia Mówimy NIEboRAKOWI. Wielkie cięcie zaplanowano na 17 lutego. Kto może wziąć udział w akcji “Z miłości do włosów”? Każdy – dziecko, dorosły, on i ona – kto ma minimum 30 cm włosów do ścięcia i zmieniając swój wygląd, chce zrobić coś dobrego dla innych. Wystarczy się tylko skontaktować z Ministerstwem Urody (ul. Piękna 5, tel. 502 282 513) i umówić się na dogodną godzinę darmowego cięcia. – Nie zostaniecie wypuszczeni bez pięknej nowej fryzurki – zapewniają organizatorki. – Ścięte włosy trafiają później do perukarni, która robi piękne i wygodne peruki dla dzieci zmagających z chorobami nowotworowymi. Najmłodsi przez bolesne zabiegi chemioterapii tracą włosy, a co za tym idzie wiarę w siebie i uśmiech szczęśliwego dzieciństwa. Chcemy im tę radość przywrócić – zaznacza Beata Kulczyńska.

Obecnie w Polsce peruki z naturalnych włosów są tylko częściowo refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. A to właśnie one, dobrze dobrane i dopasowane pomagają zaakceptować chorym stan rzeczy, poprawiają samopoczucie, a tym samym dają siłę do dalszej walki. Wszystkie peruki, które powstaną w ramach ogólnopolskiej akcji, zostaną przekazane dzieciom całkowicie za darmo. Kiedy kobieta ścina włosy to znak, że zamierza zmienić swoje życie… a w tym przypadku może zmienić nie tylko swoje…

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziemy na www.facebook.com/events/1059343784212171/ Są tam również przydatne informacje dla właścicieli salonów, którzy chcieliby włączyć się w akcję.

  • kg

Wielkimi krokami zbliżają się wybory samorządowe. W Częstochowie o fotel prezydenta ubiegać się będzie sześciu kandydatów. Na kogo zamierzacie oddać swój głos? Zachęcamy do zabawy! Głosowanie na naszej stronie zakończy się 15 października.

Na kogo zamierzacie oddać swój głos?

  • Krzysztof Matyjaszczyk (48%, Razem 427)
  • Tomasz Jaskóła (24%, Razem 218)
  • Artur Warzocha (11%, Razem 98)
  • Marcin Maranda (8%, Razem 72)
  • Martin Saczek (8%, Razem 71)
  • Jacek Krawczyk (1%, Razem 9)
Razem: 895

Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły