Z promilami w drogę…

12.10.2021

Z promilami w drogę…

Dwa 2 lata pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna grozi zatrzymanym ostatnio kierowcom jednośladów. Tylko w ciągu kilku ostatnich dni, na drogach powiatu lublinieckiego policjanci zatrzymali trzech kierujących jednośladami, którzy usiedli za kierownicą swoich pojazdów po alkoholu. Amatorzy jazdy na “podwójnym gazie” za swoje postępowanie wkrótce odpowiedzą przed sądem.

Do pierwszego zatrzymania doszło 7 października w Lublińcu. Patrolujący ulicę Oleską policjanci zatrzymali do kontroli 46-letniego mieszkańca gminy Ciasna. Jego styl jazdy wskazywał, że mężczyzna może być pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie kierującego skuterem ponad 2,5 promila. Niestety, podobny wynik policyjny alkomat wskazał następnego dnia w przypadku jadącego rowerem 25-latka zatrzymanego przez policyjny patrol w Woźnikach. Mężczyzna został zatrzymany dzięki informacji pochodzącej od przypadkowego kierującego, który przejeżdżając, zauważył rowerzystę mającego duży problem z zachowaniem równowagi.

Kary nie uniknie również 54-letni mieszkaniec gminy Pawonków zatrzymany wieczorem, 9 października na ulicy Lublinieckiej w Skrzydłowicach. Jak wykazało przeprowadzone na miejscu kontroli badanie stanu jego trzeźwości, mężczyzna poruszał się swoim motorowerem, mając w organizmie prawie promil alkoholu.

  • kg
Najnowsze artykuły