Z siekierą i nożem na policjantów

25.01.2019

Z siekierą i nożem na policjantów

10 lat może spędzić w więzieniu 25-letni mężczyzna, który zaatakował interweniujących policjantów siekierą i nożem. Napastnik został szybko obezwładniony przez mundurowych z komisariatu w Koziegłowach. Usłyszał już zarzuty, a prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór.

Policjanci z Koziegłów zostali wezwani na ul. Opolską w Winownie, gdzie nietrzeźwy mężczyzna miał wszcząć awanturę z domownikami. Ze zgłoszenia wynikało, że awanturnik siekierą zaczął demolować mieszkanie. Krewni, w obawie o własne życie, schronili się przed furiatem na strychu i tam oczekiwali na przyjazd policyjnego patrolu. Gdy po chwili mundurowi byli już na miejscu, drzwi do mieszkania otworzył znany im 25-latek, który, trzymając w rękach siekierę i nóż, zaatakował interweniujących policjantów. Stróże prawa po krótkiej szamotaninie szybko obezwładnili agresora. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Przewieziono go do policyjnego aresztu. Następnego dnia, kiedy już wytrzeźwiał, usłyszał zarzuty i został doprowadzony do prokuratury. Prokurator objął go policyjny dozorem. Za przestępstwo to grozi mu do 10 lat więzienia.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły