11.05.2018

Z „siódemką” na siódemkę

Prawie 500 osób wzięło udział w 5. edycji biegu ulicznego z ,,Siódemką na 7-kę”, który odbył się na Rakowie.

Rozgrzewkę dla zawodników przeprowadziła lekkoatletka Małgorzata Rydz, dwukrotna finalistka igrzysk olimpijskich w biegu na 1500 metrów, medalistka Pucharu świata i halowych mistrzostw Europy na tym dystansie, wielokrotna mistrzyni Polski. Pomagał jej Jakub Jelonek, reprezentant Polski w chodzie sportowym, medalista pucharu Europy oraz mistrzostw Polski.

Na dystansie 1 km wśród kobiet najlepiej wypadła Marcelina Kopka, drugie miejsce wywalczyła Sandra Cendrowska, a na trzecim znalazła się Rozalia Pająk. Wśród mężczyzn na tym dystansie najlepszy był Szymon Bator, przed . Januszem Sękiewiczem i Arturem Lompą.

W biegu na 7 km wśród kobiet zwyciężyła Sylwia Ślęzok. Tuż za nią na podium znalazły się Ewa Bryk-Pająk (drugie miejsce) i Anna Pażucha (trzecia lokata). Wśród mężczyzn bezkonkurencyjny okazał się Zbigniew Kalinowski. Drugą pozycję wywalczył Dominik Klimek, a trzecią – Adrian Lompa.

Organizatorem biegu była Szkoła Podstawowa nr 7.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły