Z wizytą u seniorów

20.12.2017

Z wizytą u seniorów

Lublinieccy policjanci spotkali się z podopiecznymi Klubu Seniora. Podczas pogadanki najstarsi mieszkańcy dowiedzieli się, jak bezpiecznie poruszać się po drodze jako pieszy czy rowerzysta oraz jakich zasad przestrzegać, aby nie paść ofiarą oszustwa.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu odwiedzili najstarszych mieszkańców miasta. Głównym tematem spotkania, które odbyło się w Klubie Seniora, było ich bezpieczeństwo na drodze. Uczestnicy spotkania w zdecydowanej większości poruszają się po drogach jako piesi lub rowerzyści. Przy wykorzystaniu specjalnie przygotowanej prezentacji multimedialnej, mundurowi omówili najważniejsze przepisy i znaki drogowe dotyczące zasad poruszania się po drogach tej grupy uczestników ruchu. Podczas dyskusji stróże prawa odpowiadali na pytania dotyczące zasad poruszania się w konkretnych miejscach na terenie Lublińca. Z uwagi na zimową porę i panujące warunki atmosferyczne, zachęcali też seniorów do noszenia elementów odblaskowych.

W drugiej części spotkania policjanci apelowali o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi, szczególnie w okresie przedświątecznym, który jest czasem wzmożonej aktywności złodziei i oszustów. Mundurowi przypomnieli seniorom o różnego rodzaju metodach wykorzystywanych przez oszustów takich jak „na wnuczka” czy „na policjanta” oraz przestrzegali przed wpuszczaniem nieznajomych do mieszkania, którzy pod pretekstem podpisania umów, spisania licznika, usunięcia awarii itp. – okradają rozmówców. Na zakończenie spotkania, uczestnicy stanęli do pamiątkowego zdjęcia, a seniorzy zapewnili, że będą ostrożni i nie pozwolą się okraść.

  • kg

Do wyborów samorządowych zostało kilka dni. Oprócz prezydenta wybierać będziemy również naszych reprezentantów, którzy zasiądą w Radzie Miasta. Na kandydatów, którego komitetu zamierzacie oddać swój głos? Zachęcamy do zabawy! Głosowanie na naszej stronie zakończy się 19 października.

Na kandydatów, którego komitetu zamierzacie oddać swój głos?

Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły