Za kierownicę bez uprawnień i pod wpływem narkotyków

02.06.2022

Za kierownicę bez uprawnień i pod wpływem narkotyków

Do dwóch lat więzienia grozi 35-latkowi, który wsiadł za kierownicę pod wpływem narkotyków. Na dodatek podczas kontroli okazało się, że mężczyzna nie ma uprawnień do prowadzenia.

Oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie, że na parkingu przy ulicy Grunwaldzkiej w Lublińcu zaparkował samochód dostawczy, którego kierujący jest nietrzeźwy. Skierowani na miejsce funkcjonariusze drogówki od razu zatrzymali do kontroli wskazanego w zgłoszeniu mercedesa, za kierownica, którego siedział 35-letni mieszkaniec Bytomia. Wstępne badanie alkomatem dało wynik negatywny. Jednak po krótkiej rozmowie, widząc nerwowe zachowanie kierującego, policjanci zaczęli podejrzewać, że bytomianin może być pod wpływem narkotyków. Badanie narkotesterem potwierdziło te przypuszczenia i wykazało, że znajduje się on pod wpływem amfetaminy. Od mężczyzny została pobrana krew do dalszych badań. W trakcie kontroli wyszło również na jaw, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania.

Jeśli badanie krwi potwierdzi wskazania narkosensora 35-latkowi będzie groziła kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i obligatoryjne świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej. Dodatkowo sprawca odpowie za prowadzenie pojazdu bez stosownych uprawnień, za które według znowelizowanych w 2022 roku przepisów grozi kara od 1,5 tys. do 30 tys. złotych.

  • kg
Najnowsze artykuły