Za zakupy zapłacił przywłaszczoną kartą

29.05.2019

Za zakupy zapłacił przywłaszczoną kartą

W ręce kryminalnych z Myszkowa wpadła kobieta i dwóch mężczyzn, którzy posługiwali się przywłaszczoną przez 29-latkę kartą płatniczą. Kobieta i jej kompani za drobne zakupy płacili metodą zbliżeniową. Śledczy przedstawili im 7 zarzutów.
Kilka dni temu policjanci z Myszkowa zostali powiadomieni o przywłaszczeniu portfela z dokumentami i kartą płatniczą. Pokrzywdzony mężczyzna przekazał mundurowym informację, że jego skradzioną kartą ktoś już płacił za zakupy. Kryminalni dotarli do sklepów na terenie Zawiercia, w których użyto karty i na podstawie zapisów z kamer monitoringu, wytypowali sprawców. W ich ręce wpadła 29-latka i jej dwaj znajomi. Kobieta od razu przyznała się do przywłaszczenia dokumentów i karty, którą kilkukrotnie wykorzystała wspólnie z kompanami. Jak weszła w jej posiadanie? Kilka dni wcześniej, wychodząc z jednego ze sklepów, znalazła portfel. Postanowiła nie zgłaszać tego faktu, tylko skorzystać z zawartości. Śledczy z Myszkowa udowodnili 29-latce i jej znajomym siedem przestępstw. Każdemu z nich grozi 10 lat więzienia.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły