Zaatakował obywatela Ukrainy

31.07.2017

Zaatakował obywatela Ukrainy

Oficer dyżurny z komisariatu IV otrzymał zgłoszenie pobicia na ulicy Wilsona w Częstochowie. Patrol, który przyjechał na miejsce zastał 28-letniego obywatela Ukrainy, z relacji którego wynikało, iż został pobity przez dwóch mężczyzn. Policjanci szybko ustalili rysopisy sprawców. Na ulicy Lelewela zauważyli odpowiadających opisowi mężczyzn. Zostali oni zatrzymani. W trakcie interwencji jeden z nich był agresywny, znieważył mundurowych i próbował zmusić ich do odstąpienia od wykonywania czynności służbowych. Dodatkowo groził policjantowi. W toku wykonywanych czynności śledczy zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie 28-latkowi i jego o 3 lata starszemu koledze zarzutów dokonania rozboju oraz znieważenia pokrzywdzonego z powodu jego przynależności narodowościowej. Obywatel Ukrainy został pobity, a następnie ograbiony z łańcuszka i butów. Jak się również okazało, 31-latek działał w warunkach recydywy. Usłyszał też dodatkowe zarzuty będące konsekwencją agresywnego zachowania wobec policjantów oraz kradzieży pieniędzy wypłaconych z bankomatu cudzą kartą, znalezioną przy nim podczas przeszukania. Sąd przychylił się do wniosku śledczych i zadecydował o umieszczeniu 31-latka na najbliższe 3 miesiące w tymczasowym areszcie.

  • kg
  • zdj. KMP Cz-wa
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły