Zaatakował przypadkowego przechodnia. Zadał ciosy szklaną butelką

08.04.2019

Zaatakował przypadkowego przechodnia. Zadał ciosy szklaną butelką

10 lat w więzieniu może spędzić 21-latek, który jest podejrzany o uszkodzenie ciała 42-letniego mężczyzny. Sprawca zaatakował go bez żadnego powodu. Szklaną butelką zadał ofierze ciosy w głowę i szyję.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu przy ulicy Szpitalnej w Myszkowie. Dyżurny myszkowskiej komendy otrzymał informację, że w pobliżu drogi leży zakrwawiony mężczyzna z obrażeniami głowy i szyi. 42-latek został przetransportowany do szpitala. Do akcji wkroczyli myszkowscy kryminalni, którzy rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Trop zaprowadził policjantów do mieszkania 21-latka. Następnego ranka myszkowianin został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Jak wynika z ustaleń śledczych, sprawca na ulicy Szpitalnej bez powodu zaatakował przypadkowego przechodnia szklaną butelką, zadając mu ciosy w głowę i szyję, po czym uciekł z miejsca. Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu dwóch zarzutów. Śledczy udowodnili mu również, że od lutego do marca br., 21-latek grożąc pozbawieniem życia, wymusił od małoletniego 400 złotych. W piątek Sąd Rejonowy w Myszkowie zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Najbliższe trzy miesiące spędzi on w areszcie, gdzie będzie oczekiwał na proces. Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Myszkowie.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły