Zaatakował ratownika medycznego

07.06.2021

Zaatakował ratownika medycznego

Niecodzienne zdarzenie w Psarach. 37-latek rzucił się na ratownika medycznego, który udzielał pomocy mieszkance jednego z domów przy ulicy Powstańców Śląskich. Okazało się, że mężczyzna był pijany. Za swoje zachowanie napastnik odpowie wkrótce przed sądem. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Załoga karetki pogotowia ratunkowego, wezwana do udzielenia pomocy kobiecie w Psarach, nie spodziewała się, że będzie musiała korzystać ze wsparcia mundurowych. Na miejscu interwencji zjawił się bowiem 37-letni mężczyzna, który zaatakował ratownika medycznego. Wezwani na miejsce policjanci zatrzymali nietrzeźwego napastnika, który noc spędził w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu mieszkaniec gminy Woźniki usłyszał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej ratownika medycznego. Prokurator zastosował wobec niego środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego. Grożą mu za to 3 lata pozbawienia wolności.

Przy tej okazji przypominamy, że ratownik medyczny, podczas wykonywania czynności, korzysta z ochrony prawnej takiej samej, jak funkcjonariusz publiczny. A zatem każdy, kto naruszy nietykalność cielesną, znieważy, będzie wpływał przemocą lub groźbą bezprawną na wykonywane czynności, bądź dopuści się czynnej napaści na ratownika medycznego, musi liczyć się z odpowiedzialnością karną. Czyny te są przestępstwami i w zależności od danego artykułu w kodeksie karnym, grozi za nie surowa kara.

  • kg
Najnowsze artykuły