Zabójczyni zostanie odizolowana

19.03.2020

Zabójczyni zostanie odizolowana

57-latka, która udusiła 72-letnią pensjonariuszkę Domu Pomocy Społecznej przy ul. Kontkiewicza usłyszała zarzut zabójstwa. Kobieta trafi do placówki przystosowanej do izolacji osób z problemami zdrowotnymi.

Prokurator wystąpił do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 57-letniej zabójczyni. Wniosek został uwzględniony.  Jednak ze względu na psychiczny stan zdrowia kobieta ma zostać osadzona w placówce w Poznaniu, która dostosowana jest do izolacji osób z problemami zdrowotnymi.

Do tragicznego zdarzenia doszło 17 marca w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Kontkiewicza.
Kiedy po godz. 9.00 na miejsce przyjechała policja, w DPS-ie trwała jeszcze akcja reanimacyjna 72-latki. Niestety lekarzom nie udało się uratować kobiety.  Zatrzymano 57-latkę. Kobieta mieszkała w jednym pokoju z 72-latką i jeszcze jedną pensjonariuszką, która wyszła na chwilę z pokoju. 57-latka została przesłuchana w prokuraturze dzień później z uwagi na stan zdrowia. Prokurator zarzucił jej zabójstwo. Teraz na temat stanu zdrowia podejrzanej wypowiedzą się biegli psychiatrzy. Specjaliści muszą odpowiedzieć na pytanie m.in. czy w momencie zbrodni miała możliwość świadomego pokierowania swoim zachowaniem.

  • Katarzyna Gwara
Najnowsze artykuły